м. Біла Церква, вул. Гетьманська, 94

тел.: (0456) 39-15-28

НОВИНИнаступна новина >>

День захисту дітей

01.06.2024

     У перший літній день у світі відзначають День захисту дітей. Свято, присвячене дітям і підліткам, стосується насамперед дорослих - їх закликають об'єднатися, щоб забезпечити дітям світле майбутнє, захистити їхні права. 

    Офіційно це свято було засновано в листопаді 1949 року в Парижі на Раді Міжнародної демократичної федерації жінок. Тоді особливо гостро стояло питання про здоров'я і благополуччя дітей - час був повоєнний.

     Уперше День захисту дітей відзначили 1950 року - одразу в 51 країні світу. За іншою версією свято відзначили ще раніше - 1925 року в Сан-Франциско за сприяння Генерального консула Китаю, який підготував для китайських дітей-сиріт Фестиваль човнів-драконів (Дуань-у Цзе). Святкування припало на 1 червня. Як би там не було, мета у цього дня завжди була однією - привернути увагу до потреб і прав дитини. Традиційно 1 червня закликають зупинити насильство над дітьми, експлуатацію дитячої праці. Для дітей проводять освітні кампанії, де розповідають про їхні права та куди вони можуть звернутися в разі їхнього обмеження. Окрема увага приділяється суспільству дорослих, яке вчать враховувати потреби дитини.

   Саме до Дня захисту дітей відбулись виховні години в гр.№7, класний керівник Горовий В.М. та гр.№19, класний керівник Коваленко Л.В.