м. Біла Церква, вул. Гетьманська, 94

тел.: (0456) 39-15-28

Протидій торгівлі людьми

Корисна інформація

Сайт захисту українських жінок і дітей від торгівців людьми

https://safewomen.com.ua/

Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/800-2021-%D1%80#Text

 

       Національна безкоштовна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування міграцій Представництва Міжнародної організації з міграцій (МОМ) в Україні

0800 505 501   безкоштовно зі стаціонарних

527                   безкоштовно з мобільних

       Міністерство соціальної політики в Україні

https://www.msp.gov.ua/timeline/Protidiya-torgivli-lyudmi.html

 

ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Facebook

Twitter

LinkedIn

Google+

    Торгівля людьми – здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. Таке визначення торгівлі людьми дає ”Протокол з попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми”, який доповнює Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю.

     Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: 

Лист МОН № 1/3663-22 від 25.03.2022 "Щодо запобігання торгівлі людьми в умовах воєнної агресії"

   Статистика

     Протягом 2019 року Мінсоцполітики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 185 громадянам. Серед осіб, яким встановлено зазначений статус, 53 жінок, 119 чоловіків та 13 дітей  (3 хлопчиків та 10 дівчаток).

    Протягом зазначеного періоду 65 осіб постраждало від торгівлі людьми в Україні, 120 осіб – від торгівлі людьми за кордоном.

   За видами експлуатації 85 осіб постраждало від трудової експлуатації, 40 осіб втягнуто у злочинну діяльність, 37 осіб від сексуальної експлуатації, 17 осіб використано у збройних конфліктах, 3 осіб використано у порнобізнесі, 1 особу залучено до жебракування, 1 особа постраждала від змішаної експлуатації (трудова та сексуальна експлуатації), 1 дитину було продано третім особам.

    Починаючи з 2000 року за допомогою до громадських організацій звернулись понад 15 тисяч українців, які постраждали від торгівлі людьми.

Матеріали для педагогів

    Громадська спілка "А21 Україна" – міжнародна неприбуткова організація, місією якої є скасування рабства, підготувала матеріали для педагогів щодо протидії торгівлі людьми. 

   Серед матеріалів є профілактичний семінар та додатки до нього щодо запобігання ризику втягнення молоді до ситуацій торгівлі людьми. Семінар допоможе педагогам працювати над підвищенням психологічної готовності молоді протистояти викликам, що можуть призвести до потрапляння в ситуації експлуатації та втягнення в злочинну діяльність. У додатках є інтерактивні заняття, ігри та відео для старших школярів.

Презентаційні  матеріали  учасників круглого столу за результатами Всеукраїнського моніторингового дослідження стану виконання у системі освіти законодавства щодо протидії торгівлі людьми, який відбувся 28 лютого 2019 року в Міністерстві освіти і науки України:

Всеукраїнська благодійна організація «Український фонд «Благополуччя дітей»: