м. Біла Церква, вул. Гетьманська, 94

тел.: (0456) 39-15-28

Ми пам'ятаємо

Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії

     

       Сьомий рік Україна потерпає від російської агресії. Агресії, яка набула форми перманентного збройного конфлікту, що послаблює економіку та гальмує інтеграційні процеси. Але війна не вимірюється лише економічними чи іншими матеріальними чинниками: розміром захоплених територій, втраченого ВВП або кількістю вкрадених тонн вугілля. Коли йдеться про війну на Донбасі, в Україні рідше враховують найцінніший ресурс — людський.

      Верховна Рада України на засіданні 1 червня ухвалила проєкт постанови проєкт про вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Росії проти України. Рішення підтримали 308 народних депутатів за необхідних 226.

      Згідно з постановою, 4 червня в Україні будуть вшановувати на державному рівні в Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії – пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

     «Починаючи з 2014-го року, через російську збройну агресію на Донбасі, Україна дізналась, як це втрачати дітей на війні. З початку нападу Росії на Україну на території деяких областей, зокрема Донецької та Луганської областей, загинули більше ніж 240 дітей, ще 56 зникли безвісти, були поранені і травмовані, за даними різних джерел, від 167 до понад 500 малолітніх громадян України», – йдеться в пояснювальній записці до документа.

      Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії відзначається в світі 4 червня, відповідно до постанови Генеральної асамблеї ООН від 19 серпня 1982 року.

      Найстрашніше, коли гинуть діти, майбутнє країни. Найстрашніше, коли дитинство стає жахливим сьогоденням, найстрашніше, коли руйнуються мрії і поняття щасливого дитинства стає чимось далеким, чужим, нездійсненним…

Люди повинні жити в мирі. Діти повинні бути щасливими і відчувати любов від оточуючих.

Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії та творчості

В.О.Сухомлинський