м. Біла Церква, вул. Гетьманська, 94

тел.: (0456) 39-15-28

НОВИНИнаступна новина >><< попередня новина

Насильству немає виправдання

09.12.2019

Засідання «круглого столу» з питань налагодження взаємодії в напрямку попередження насильства в сім'ї

        З метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства в суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, уже традиційно в рамках акції «16 днів проти насильства» у ДПТНЗ «Білоцерківський професійний ліцей» проводяться заходи.

         5 грудня відбулося засідання «круглого столу» із застосуванням методу «Процедура У».

         «Процедура У» – це метод ведення дискусії, метою якого є аналіз, оцінка та опис наявного стану справ. Проводять його в кілька етапів: спочатку здобувачі освіти описують те, що існує зараз, потім – виділяють позитивні та негативні риси, а далі – пропонують свої варіанти майбутнього.

         На занятті було запропоновано ряд відеороликів для обговорення, здобувачі освіти не виголошували доповіді, а складали план, виділяючи плюси й недоліки запропонованої теми. Далі відбулося колективне обговорення перспектив розвитку і визначення шляхів покращення ситуації.

         Найбільш поширеними причинами насильства в сім'ї учасники засідання вважають пияцтво і безробіття. Дієвими способами попередження насильства є боротьба з цими негативними явищами. Окрім фізичного насильства, про яке найбільше говорять, існує також психологічне, економічне та сексуальне насилля над особами, наслідки яких є подекуди більш травматичними для психіки і здоров'я як дорослої людини, так і дитини.

         Безумовно,  подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен із нас має сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту в нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому.