м. Біла Церква, вул. Гетьманська, 94

тел.: (0456) 39-15-28

НОВИНИнаступна новина >><< попередня новина

Історія одного прапора

18.01.2022

«Тільки той, хто втрачав, чи мало не втратив, знає, що таке щем і щастя від такої звичної можливості бачити НАШ ПРАПОР!»

   Прапор України є одним із державних символів нашої держави. Його кольори відбивають національні традиції, що ідентифікують певну територію протягом історичного періоду. Такий прапор вперше замайорів у червні 1848 року на міській ратуші Львова. Відтоді полотнища в національних кольорах почали використовувати у Галичині, Буковині та на Закарпатті під час проведення Шевченківських та інших свят.

   Офіційно прапор було  затверджено 27 січня 1918 року в Тимчасовому законі про флот УНР. На есмінцях і лінкорах, що базувалися у Севастополі, було підняте український стяг. 13 листопада 1918 року Українська Національна Рада у Львові проголосила державним прапором Західноукраїнської Народної республіки синьо-жовтий стяг.                                                                               
   Протягом ХХ століття наш прапор пройшов шлях народного визнання й юридичного оформлення. Важливі події українського державотворення, боротьби за свободу країни, акції протесту та непокори відбувалися під національним стягом. За комуністичного тоталітарного режиму український прапор символізував спротив.    
   4 вересня 1991 року, вже після проголошення незалежності України,  національний синьо-жовтий прапор було підняте над Верховною Радою України. 28 січня 1992 року Державний Прапор України був затверджений Верховною Радою України. Державний Прапор України став символом нашої країни, втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.                  

     22 cічня  - День Соборності України. Прапор України – державний символ єдності українського народу.

https://www.youtube.com/watch?v=VoHRGrauBm8