м. Біла Церква, вул. Гетьманська, 94

тел.: (0456) 39-15-28

НОВИНИнаступна новина >><< попередня новина

80-та річниця жертв Бабиного Яру

30.09.2021

      Бабин Яр - одне з найвідоміших місць на мапі Голокосту. 29 та 30 вересня 1941 року на околиці Києва було розстріляно 34 тисячі євреїв. Бабин Яр сьогодні – це місце пам’яті, яке стало відомим на весь світ символом нацистських злочинів проти цивільного населення під час Другої світової війни, символом Голокосту.

      «Бабин Яр – це трагедія всього людства, але сталася вона на українській землі. І тому українець не має права забувати про неї так само, як і єврей. Бабин Яр – це наша спільна трагедія, трагедія перш за все єврейського і українського народів» – писав Іван Дзюба. 

      У 2021 році, у 80-ті роковини трагедії, Україна вшанує пам’ять десятків тисяч розстріляних.

      Маховик смерті забрав упродовж 1941-1943 років життя приблизно 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору.  

       Вшановували пам'ять загиблих і здобувачі освіти нашого закладу. В ліцеї відбулись виховні години, присвячені пам’яті трагедії Бабиного Яру, літературні читання, уроки пам’яті, перегляд уривків з документального фільму «Бабин Яр.Контекст» Сергія Лозниці. 

      Ми пам’ятаємо… Ми не забудемо…