м. Біла Церква, вул. Гетьманська, 94

тел.: (0456) 39-15-28

Бібліотека

 Блог бібліотеки ДПТНЗ "Білоцерківський професійний ліцей" http://bcbibliotekaproflizei.blogspot.com

 Неможливо перебільшити ту роль, яку має відігравати бібліотека в житті професійно(професійно-технічного) закладу освіти. Це мозковий центр, в якому зосереджене та зберігається духовне надбання людства, що за вмілого використання спрямовує роботу у всіх напрямах навчання та виховання.

Якщо книга виходить із серця самої людини,
 то вона віднайде собі доступ
 до сердець інших людей.
 Карлейн

    Лише в постійному пошуку, ретельному вивченні інтересів здобувачів освіти , викладачів, майстрів виробничого навчання ,в індивідуальному підході до кожної особистості бібліотека може досягти успіху в задоволенні потреб читачів. Тільки беручи активну участь у житті колективу, розділяючи його нелегкі турботи, допомагаючи у вирішення складних завдань навчання і виховання, бібліотека спроможна виконувати свою функцію: прищеплювати здобувачам освіти любов і повагу до книги.

   Кардинальні зміни, що відбулися в усіх сферах життя суспільства, зокрема в розвитку і становленні національної школи, нові орієнтації у змісті освіти на вихованні підростаючого покоління вимагають перегляду й оновлення багатьох аспектів діяльності освітніх бібліотек, у цілому системи бібліотечної справи. В сучасних умовах основними завданнями бібліотеки є:

   Свої особливості має бібліотека професійно(професійно-технічного) закладу освіти, яка покликана, крім перелічених вище завдань освітніх бібліотек, брати активну участь у професійному становленні здобувачів освіти – майбутніх висококваліфікованих робітників.

    Щоб забезпечити читачів необхідною для навчально-виховного процесу літературою, треба постійно вивчати читацькі запити, потреби в літературі, що виникають у процесі навчальної, виховної роботи, професійної підготовки, методичної діяльності закладу. В цьому напрямі бібліотека проводить:

    Для якісного інформаційного забезпечення читачів проводиться систематична робота зі збереження, зміцнення та розширення бібліотечного фонду, формування стержня фонду, основу якого складала б українська книга. У цьому плані доцільним є проведення безстрокової акції “Подаруй бібліотеці українську книжку!”.

    Висока якість освіти сьогодні неможлива без високого рівня інформаційної культури як здобувачів освіти, так і педагогів. Сучасна людина, яка живе в умовах інформаційного суспільства, повинна не тільки вміти читати, розмовляти, а й швидко та вільно орієнтуватися в потоці усної і писемної інформації. Оновлюється освіта, вводяться нові програми, технології навчання, але головним залишається вміння здобувачів освіти учитися, вміння самостійно знаходити інформацію, оцінювати її, обробляти, аналізувати, використовувати та створювати якісно нову.

    Бібліотека, як ніхто інший і ніщо інше, допомагає здобувачам освіти навчитися самостійно працювати з книгою.

    Удосконалюється робота з класними керівниками, майстрами, вихователями. В бібліотеці підготовлені тематичні папки для проведення бібліотечних уроків, бесід, виховних годин. Вересень присвячується проведенню бібліотечного уроку з першим курсом: ознайомлення їх із системою роботи в бібліотеці, як працювати з книгою, як правильно читати, як добрати потрібний матеріал до реферату, повідомлення, як користуватися довідковою літературою тощо.

    Навички користуванням книгою та роботи в бібліотеці бібліотекар розвиває в здобувачів освіти не тільки за допомогою бібліотечно-бібліографічних занять, а й через посередництво педагогів. Викладачі, майстри виробничого навчання націлюють здобувачів освіти на самостійне навчання, а бібліотекар допомагає забезпечити самостійну роботу здобувачів освіти інформаційними джерелами, які може запропонувати бібліотека.

    В бібліотеці постійно діють й систематично оновлюється  різноманітні книжкові виставки.

    Інформаційні функції бібліотеки мають два аспекти:

    Бібліотека впливає на інформованість здобувачів освіти через інформованість педколективу. Бібліотекар розуміє: щоб навчально-виховний процес був професійним та ефективним, педагог має бути ознайомленим з літературою про передовий педагогічний досвід, з найновішими методичними розробками про сучасний урок.        

   

Бібліотека знаходиться за адресою:

вул. Гетьманська, 94 гуртожиток  (9-ти поверхова будівля) другий поверх

 

Проведені заходи 2018-2020 роки

Проведено виховні соціокультурні заходи: бібліографічний екскурс «Наш Сухомлинський письменник, педагог, гуманіст», історичний екскурс «Історія виникнення Нобелівської премії.

Цікаво про Нобеля https://bcbibliotekaproflizei.blogspot.com/2019/11/blog-post.html

«Наш Сухомлинський – гуманіст,літературна година «Остап Вишня – український письменник, сатирик і гуморист»

Естетична година «В чарівній східній чайній лавці»

https://bcbibliotekaproflizei.blogspot.com/2020/02/blog-post.html

Проблемна бесіда «Океан благає порятунку» (до Всесвітнього дня водних ресурсів), зустріч з Білоцерківською художницею Тетяною Фокіної «Світ очима художниці» та персональна виставка картин художниці:

https://bcbibliotekaproflizei.blogspot.com/2018/07/blog-post.html

Виставка картин О. Безвербного: « Зачаровані краєвиди О. Безвербного » https://bcbibliotekaproflizei.blogspot.com/2018/09/blog-post.html

«Тобі, Біла Церкво, заквітчане місто я душу свою віддаю» зустріч з А. І. Кульчицьким 

https://bcbibliotekaproflizei.blogspot.com/2018/09/blog-post_17.html

Захід до дня Козацтва в Україні https://bcbibliotekaproflizei.blogspot.com/2018/10/blog-post_27.html

Захід приурочений до Дня Збройних Сил України: « 12 найважливіших фактів, які ви могли не знати про сучасну українську армію»

https://bcbibliotekaproflizei.blogspot.com/2018/12/blog-post.html

Презентація книги А. Гая «Краплина нашої крові на чужім знамені. Білоцерківці в закордонних локальних війнах» 

https://bcbibliotekaproflizei.blogspot.com/2019/02/13.html

Зустріч з поетесою, членом національної спілки письменників Галиною Семенівною Гай «Мій час – моя вода» 

https://bcbibliotekaproflizei.blogspot.com/2019/03/blog-post.html

Вікторина «Пізнаємо Європу разом» https://bcbibliotekaproflizei.blogspot.com/2019/05/blog-post.html ( Результат співпраці з вихователями ліцею та заступником директора з виховної роботи).

     Було розгорнуто книжкові виставки до знаменних і пам’ятних дат: «Знання – це сила», «Бути грамотним – це модно», «Наш Сухомлинський –письменник , педагог, гуманіст», «Мова народу – його найцінніший скарб», книжкова виставка «Людина, небо, космос», « 4 найважливіші факти про День захисника України», книжкова виставка – пам'ять «Немеркнучі Крути», «за нашу гідність, волю і свободу боролись ми», «У світі науки» (186 років від дня народження Альфреда Нобеля), «Голодний терор», «Запали свічку пам’яті», «Українські воїни – бійці за мир», «Соборність  - в наших думках і помислах», «Державні символи України», «Небесна сотня – на сторожі нашого спокою», «Мова рідна – душа народу», «У світі мови», «Гумор та сатира», «Педагогіка В. О. Сухомлинського», «Наш Сухомлинський», «Ця страшна хвороба СНІД», «Що шкідливіше – кальян чи цигарка», «Щоб бути спеціалістом європейського рівня», «Професії на ринку праці», «Літературному гурману», «У світі кіно», «музеї світу», виставка – спомин «Знов на Чорнобиль летять журавлі», «Океан благає порятунку», «Всі жінки люблять квіти,», «Наші пернаті друзі», «Чорнобильський спомин», «Екологія та стан довкілля», «Що таке Екологія ?», «У світі Екології», «Наповнюємо музикою серця», зимові виставки «Зимові свята», «З новим роком та Різдвом Хрестовим» «Остап Вишня – сатирик і гуморист», виставка чаю «В чарівній східній чайній лавці»…

    З метою максимального розкриття книжкового фонду в читальній залі були оформлені сучасні постійно діючі книжкові виставки: «В Україні наша доля й воля», «Біла Церква у дзеркалі часу», «Майбутнє за молодими», «Правовий всеобуч», «Смак сучасної художньої літератури», «Знайомтесь! Нова література!», «Література на допомогу навчальному процесу»…. Було закуплено сучасні інформаційні стенди дня нових постійно діючих книжкових виставок.

      Бібліотечні повідомлення: Здійснювались шляхом оголошень, які були виготовлені бібліотекарем ліцею, та розвішені в ліцеї, та на дошці оголошень бібліотеки. А також, шляхом виступів на педагогічних нарадах.

Нормативно – правове забезпечення:

Закон України про Бібліотеки і бібліотечну справу: 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/32/95-%D0%B2%D1%80/ed20201016#Text

Закон України про Бібліотеки і бібліотечну справу 2020:

 http://ru.osvita.ua/legislation/law/3198/

Закон про внесення змін до закону України про бібліотеки та бібліотечну справу:

https://www.president.gov.ua/documents/1388-vi-9066

Положення про бібліотеки та бібліотечну справу в Україні:

http://library.kr.ua/zakon/zakbibsprv.html

Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу:

http://http://zinkiv.osv.org.ua/normativna-baza-12-34-11-07-06-2017/

Закони України що регламентують діяльність бібліотеки вищого навчального закладу:

http://www.library.univ.kiev.ua/ukr/about/law.php3

Закон України про професійну (професійно – технічну) освіту:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/103/98-%D0%B2%D1%80#Text

Закон України про професійний розвиток працівників:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4312-17#Text